MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wysokie Mazowieckie. Cztery parafie otrzymały dofinansowanie na renowację zabytków (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Dokładnie 2 miliony 270 tysięcy zł – to łączna kwota dotacji do prac restauratorskich i robót budowalnych w 53 podlaskich obiektach zabytkowych na rok 2019. W tym czterech z powiatu wysokomazowieckiego.
Dokładnie 2 miliony 270 tysięcy zł – to łączna kwota dotacji do prac restauratorskich i robót budowalnych w 53 podlaskich obiektach zabytkowych na rok 2019. W tym czterech z powiatu wysokomazowieckiego. Wrota Podlasia
Cztery parafie z powiatu wysokomazowieckiego otrzymały dotacje do prac restauratorskich i budowlanych. Pieniądze pozwolą m. in. na remont zabytkowego kościoła parafialnego w Klukowie i remont dachu zabytkowego kościoła w Dąbrowie Wielkiej.

W siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Białymstoku podpisano umowy na dofinansowanie prac restauratorskich i budowlanych w obiektach zabytkowych województwa podlaskiego w 2019 roku.

Wśród wnioskodawców, którzy otrzymali dotacje, najwięcej jest podlaskich parafii.

- Najwięcej środków przeznaczyliśmy na zabytki sakralne, zarówno kościoły katolickie jak i cerkwie dlatego, że stanowią one najwyższy odsetek zabytków w województwie podlaskim – mówiła prof. Małgorzata Dajnowicz, Podlaska Konserwator Zabytków.

Zobacz też:Święci nie tacy święci? Największe grzechy wielkich nawróconych

W powiecie wysokomazowieckim z dotacji skorzystają cztery parafie.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława BM w Kobylinie Borzymach wyremontuje elewację zabytkowego kościoła parafialnego pw. Św. Stanisława BM w Kobylinie Borzymach i otrzymała na ten cel 40 tys. zł. Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP Częstochowskiej w Klukowie otrzymała fundusze także na remont zabytkowego kościoła parafialnego pw. Św. Józefa Oblubieńca w Klukowie w wysokości 30 tys. zł.

Zaś Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Doroty w Winnej Poświętnej wykona konserwację ołtarzy bocznych MB Szkaplerznej i Krzyża Św. z kościoła pw. Św. Doroty w Winnej Poświętnej wartą 40 tys. zł. I Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Stanisława BM w Dąbrowie Wielkiej wyremontuje dach zabytkowego kościoła parafialnego pw. Św. Stanisława BM w Dąbrowie Wielkiej, za 52 000 zł.

Nie uwierzycie, jak oni się fotografują z... zabytkami! Najbardziej pomysłowe zdjęcia!

Łączna kwota dotacji pozyskanych przez Podlaskiego Konserwatora Zabytków z budżetu państwa to 2 miliony 270 tysięcy zł dla 53 podlaskich obiektów. Najwyższą kwotę dotacji otrzymała parafia pw. św. Rocha w Białymstoku na kwotę 150 tys. zł, które pozwolą wykonać remont schodów wraz z dziedzińcem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna