Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znamy laureatów XX edycji regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wideo
od 16 lat
Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej, Fiesta Balonowa „Dolina Narwi”, rajd "Z biegiem Kanału Augustowskiego", WOSiR Szelment oraz Wieża w Uhowie - oto najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego. Laureaci otrzymali Certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna wraz z regionalnymi organizacjami turystycznymi od 20 lat organizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Jego celem jest podnoszenie jakości oraz konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie atrakcyjnych i innowacyjnych produktów turystycznych.

Jak informuje POT, certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej stanowią rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie, podnoszą rangę produktu turystycznego i wzmacniają jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu dany produkt staje się rozpoznawalny w całym kraju, a nawet za granicą.

- Kapituła oceniała produkty biorąc pod uwagę przede wszystkim ich atrakcyjność - unikalne cechy motywujące turystów do skorzystania z oferty. Zwracaliśmy uwagę na walory krajobrazu, cechy klimatu, obiekty dziedzictwa i zagospodarowanie przestrzenne. Ważne były również podjęte działania na rzecz komercjalizacji produktu, wykorzystanie nowych technologii w jego rozwoju i promocji, a także gospodarcze, społeczne i ekonomiczne znaczenie produktu dla rozwoju regionu - mówi Sławomir Kieda, dyrektor Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W poniedziałek (6 listopada) w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów laureatom regionalnego etapu XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięły 22 produkty turystyczne - 15 w kategorii „Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”, 6 w kategorii „Turystyczne Odkrycie Roku” i 1 w kategorii „Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”.

Laureatami regionalnego etapu w kategorii „Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” są:

Miejsce I
Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej (produkt zgłoszony przez Starostwo Powiatu Białostockiego).

Miejsce II
Fiesta Balonowa „Dolina Narwi” (produkt zgłoszony przez Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy).

Miejsce III
Z biegiem Kanału Augustowskiego (produkt zgłoszony przez Augustowską Organizację Turystyczną).

- Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej to wspaniała impreza Powiatu Białostockiego. Odbywa się w pięknej gminie Supraśl, perełce naszego powiatu - zaznacza Jan Perkowski, starosta powiatu białostockiego. - Czym bardziej można dotrzeć do ludzi jak nie naszymi wspaniałymi potrawami? W końcu "przez żołądek do serca". Ta babka i kiszka oczarowała ludzi. Frekwencja na naszych drugich mistrzostwach była jeszcze większa niż przed rokiem, a my dokładamy wszelkich starań, by nasza impreza była coraz lepsza.

Laureatem regionalnego etapu XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w kategorii „Turystyczne Odkrycie Roku” jest Wieża widokowa w Uhowie (produkt zgłoszony przez Urząd Miejski w Łapach).

Laureatem regionalnego etapu XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w kategorii „Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej” jest WOSiR Szelment (produkt zgłoszony przez WOSiR Szelment).

Nagrodzone produkty otrzymały nominację do udziału w ogólnopolskim etapie Konkursu.

Do udziału w plebiscycie „Certyfikat Internautów” zgłoszony został produkt Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej. Głosowanie zakończyło się 31 października. Jego wyniki nie są jeszcze znane.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Znamy laureatów XX edycji regionalnego etapu Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna