Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa drogi ekspresowej S61. Odcinek: od węzła Łomża Zachód (z węzłem) do węzła Kolno (bez węzła). I przebudowa drogi krajowej DK64

wal
Ten fragment trasy Via Baltica jest obwodnicą Łomży w 7drodze ekspresowej S61 Budowa podpór estakady nad Narwią
Ten fragment trasy Via Baltica jest obwodnicą Łomży w 7drodze ekspresowej S61 Budowa podpór estakady nad Narwią GDDKIA/Strona kontraktu
Zaawansowanie finansowe prac wynosi 32,86 proc., a rzeczowe 42,60 - tak kształtuje się postęp prac w pierwszym miesiącu jesieni 2023 roku na budowie odcinka drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód-Kolno. To trzynastokilometrowa obwodnica Łomży, a zarazem ostatni odcinek drogi Via Baltica, który będzie budowany w 2024 roku. Całość inwestycji ma zostać ukończona w kolejnym.

To 13 km odcinek S61 (Via Baltica) od węzła Łomża Zach. - do w. Kolno. Z najdłuższą przeprawą mostową w regionie: 1200 m przez dolinę Narwi.

- Odcinek ma być przejezdny po jednej nitce w poł. 2024, po dwóch jezdniach w poł. 2025 r. - zapewnia inwestor, białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tak powstaje droga S61 Łomża Zachód-Kolno z megaestakadą przez Dolinę Narwi. Zobacz postęp prac.

Tak powstaje przed ostatni fragment drogi Via Baltica i węzeł Podborze

Tak powstaje megawęzeł Podborze. Ma być wkrótce przejezdny. ...

S61 Łomża Zachód-Kolno w liczbach

Odcinek stanowi fragment drogi ekspresowej S61, a zarazem szlaku komunikacyjnego - Via Baltica. Zlokalizowany jest na terenie województwa podlaskiego, w powiatach: łomżyńskim oraz Miasta Łomża (miasta na prawach powiatu), na terenie gmin – Łomża, miasto Łomża oraz Piątnica. Odcinek S61 Łomża Zach. – węzeł Kolno będzie stanowił najdłuższy fragment obwodnicy Łomży.

Odcinek Łomża Zachód-Kolno to jeden z dwóch ostatnich fragmentów Via Baltiki, na którym trwają jeszcze prace. Ma być przejezdny w 2024 roku, a zakończony w połowie 2025 roku. Z kolei odcinek od węza Podborze do węzła Śniadowo ma być zakończony jesienią 2023 roku. Pozostałe odcinki, w tym wszystkie trzy warmińsko-mazurskie (12 sierpnia 2023 roku oddany został fragment Ełk Południe-Wysokie) oraz suwalskie są użytkowane.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Budowa drogi ekspresowej S61. Odcinek: od węzła Łomża Zachód (z węzłem) do węzła Kolno (bez węzła). I przebudowa drogi krajowej DK64 - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna