MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Łomża. Kończą się prace remontowe na trzech drogach. Niebawem powinny ruszyć pierwsze prace przy modernizacji ul. Wiejskiej

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Kończą się prace modernizacyjne na trzech odcinkach dróg w gminie Łomża.
Kończą się prace modernizacyjne na trzech odcinkach dróg w gminie Łomża. Gmina Łomża
W gminie Łomża kończą się prace modernizacyjne na trzech odcinkach dróg. Jako ostatnie realizowane były ulice Łomżyńska i Cicha w Starych Kupiskach oraz Parkowa w Starej Łomży. W Starej Łomży przy Szosie niebawem powinny ruszyć pierwsze prace przy dalszej budowie i przebudowie ul. Wiejskiej. Łącznie tegoroczne wydatki inwestycyjne gminy Łomża na budowy i rozbudowy dróg gminnych sięgają blisko 10 mln zł.

Przebudowa ul. Cichej w Starych Kupiskach

Najdroższą z kończących się modernizacji jest przebudowa budowa ul. Cichej w Starych Kupiskach. To „stara” ulica, przy której domy i gospodarstwa mieszkańców znajdują się do dziesiątków lat. Do tej pory była wąska, z nieutwardzoną nawierzchnią, która po większych opadach deszczu, stawała się drogą niemal nie do przebycia. Teraz zbudowana została ulica z kostki, wraz z chodnikiem i oświetleniem oraz nową infrastrukturą podziemną. Wartość tej inwestycji ostatecznie przekroczyła 4 mln zł, choć pozyskane dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 1 473 202 zł. Gmina informuje, że wzrost cen spowodowany jest wystąpieniem dodatkowych prac, a także wzrostem cen notowanym po agresji Rosji na Ukrainę.

Koniec prac na ul. Parkowej w Starej Łomży

Prace zakończą się również na ulicy Parkowej w Starej Łomży. To ulica, która łączy Starą Łomżę przy Szosie ze Starą Łomżą nad Rzeką, a przede wszystkim drogę Łomża – Siemień Nadrzeczny - Pniewo z drogą Łomża – Zambrów. w ramach prac powstała jezdnia z kostki betonowej na długości ok. 420 m, wraz z chodnikiem z jednej strony i poboczem z drugiej. Nowa ulica zyskała oświetlenie, kanalizację deszczową, a przy okazji jej wykonywania przebudowano również wodociąg. Całość przedsięwzięcia kosztowało około 2,7 mln zł, ale zdecydowana większość środków – blisko 2 mln zł - pochodziła z Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Modernizacja ul. Łomżyńskiej w Starych Kupiskach

Zmodernizowana zostanie również ulica Łomżyńska w Starych Kupiskach. Droga kiedyś stanowiła fragment trasy wojewódzkiej. Po wybudowaniu obwodnicy trzy lata temu został przekazana gminie.

"Niestety tylko w części była wyremontowana, a głównym problemem, którego przez dziesięciolecia nie potrafiono rozwiązać był brak bezpiecznego dojścia wzdłuż tej ulicy do miasta Łomża. Teraz ten problem wreszcie został rozwiązany. Na ten cel pozyskano od władz samorządowych województwa 300 tys. zł na budowę fragmentu chodnika i utwardzonego pobocza prowadzącego do miasta Łomża, a z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kolejne ponad 900 tys. zł na remont nawierzchni ulicy" - informuje gmina Łomża.

Dodatkowo decyzją zebrania mieszkańców duża część środków z przyszłorocznego funduszu sołeckiego zostanie wykorzystane na dobudowę oświetlenia ulicznego wzdłuż nowego utwardzonego pobocza, którym piesi i rowerzyści bezpiecznie będą mogli dostać się do miasta Łomża.

Kolejne prace mają ruszyć niebawem

W Starej Łomży przy Szosie niebawem powinny ruszyć pierwsze prace przy dalszej budowie i przebudowie ul. Wiejskiej. Wójt Gminy Piotr Kłys podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą, który ma kompleksowo przebudować ulicę od części w pobliżu Zosina, która została wykonana w ubiegłym roku, do skrzyżowania z ul. Parkową. Ta inwestycja została wyceniona na 4,8 mln zł.

Łącznie tegoroczne wydatki inwestycyjne Gminy Łomża na budowy i rozbudowy dróg gminnych sięgają blisko 10 mln zł. Do tego dochodzi ok. 5 mln zł na remonty i bieżące utrzymanie.

Zobacz też:Łomża. Na sobotę 23 grudnia zaplanowana została akcja „Wigilijny Stół”. W środę na ulice miasta wyjechał Kolędobus

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna