MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gwiazda serialu Rolnicy. Podlasie górą w głośnym sporze. Sąd okręgowy w całości oddalił powództwo Stanisława Żochowskiego

jaw
W marcu 2023 roku odbył się zarząd PZHBiPM, na którym z funkcji prezesa związku odwołany został Stanisław Żochowski. Na nowego prezesa powołano Tomasza Cieślika. W poniedziałek 24 czerwca Sąd Okręgowy w Białymstoku oddalił całkowicie powództwo w tej sprawie.
W marcu 2023 roku odbył się zarząd PZHBiPM, na którym z funkcji prezesa związku odwołany został Stanisław Żochowski. Na nowego prezesa powołano Tomasza Cieślika. W poniedziałek 24 czerwca Sąd Okręgowy w Białymstoku oddalił całkowicie powództwo w tej sprawie. Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Sąd Okręgowy w Białymstoku w całości oddalił powództwo Stanisława Żochowskiego przeciwko Podlaskiemu Związkowi Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Pozew dotyczył zmiany na stanowisku prezesa.

Spór w Podlaskim Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Spór o przywództwo w Podlaskim Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka trwa od dawna. Do odwołania ówczesnego prezesa Stanisława Żochowskiego doszło w marcu 2023 r. W tym samym czasie na to stanowisko powołano hodowcę Tomasza Cieślika, który jest znany z serialu Rolnicy. Podlasie. Odwołane władze uznały, że naruszono przy tym regulamin związku i Stanisław Żochowski zaskarżył uchwałę do sądu. Następnie w ramach zabezpieczenia sąd nakazał wstrzymanie wykonania uchwały. Zatem formalnie prezesem podlaskiego związku pozostawał Stanisław Żochowski. Jednak duża część hodowców nadal za prezesa uważała Tomasza Cieślika. W grudniu 2023 roku doszło do sytuacji, w której Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka został skreślony z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zobacz też:Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka skreślony z listy członków PFHBiPM

Kolejna odsłona sporu w sądzie

Kolejna odsłona sporu miała miejsce w poniedziałek 24 czerwca. Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał, że odwołanie z funkcji prezesa Stanisława Żochowskiego i powołanie na jego miejsce Tomasza Cieślika odbyło się zgodnie z prawem. Powództwo Stanisława Żochowskiego zostało w całości oddalone.

Natomiast Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka wskazuje, że formalnie prezesem podlaskiego związku nadal jest Stanisław Żochowski.

Sąd I instancji wskazał, że oddala powództwo Pana Stanisława Żochowskiego. Podkreślmy jest to orzeczenie nieprawomocne od którego Zainteresowany może się odwołać. Po drugie orzeczenie nie zawiera informacji co do uchylenia zabezpieczenia. Zgodnie z art. 744 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego zabezpieczenie upada dopiero w chwili prawomocnego oddalenia powództwa. A zatem dopóki orzeczenie Sądu nie będzie prawomocne Pan Stanisław Żochowski jest Prezesem PZHBiPM - możemy przeczytać w rozmowie z adwokatem Michałem Klimaszewskim, która została opublikowana na stronie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna