Jaga zaczęła rok od remisu

Tomasz Frankowski strzelił pierwszego gola dla Jagi w 2013 roku
Tomasz Frankowski strzelił pierwszego gola dla Jagi w 2013 roku W. Wojtkielewicz
W pierwszym sparingowym spotkaniu w roku 2013 Jagiellonia Białystok zremisowała 2:2 z mistrzem Łotwy, FC Daugava.

Spotkanie odbyło się w pełnowymiarowej hali w Mariampolu na Litwie, gdzie na zgrupowaniu przebywają żółto-czerwoni.

Nieco lepsza w wykonaniu jagiellończyków była pierwsza połowa. Nieźle zaprezentowali się testowani: Tomasz Kowalski i Koreńczyk Kim Min-Kyun.

Po przerwie trener Tomasz Hajto desygnował do gry zmienioną całą jedenastkę. Jagiellonia była bardzo bliska zwycięstwa. Gol wyrównujący dla Łotyszy padł pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Jagiellonia Białystok - FC Daugava 2:2 (1:1)
1:0 - Frankowski 31, 1:1 - Sokolovs 33-karny, 2:1 - Gajos 65, 2:2 - Zizilevs 85.
Jagiellonia: Skowron (46 Słowik) - Norambuena (46 Modelski), Pazdan (46 Ukah), Dźwigała (46 Radecki), Hanzel (46 Pejović) - Kowalski (46 Kupisz), Bandrowski (46 Grzyb), Kim (46 Gajos), Dzalamidze (46 Tarnowski) - Frankowski (46 Plizga), Fidziukiewicz (46 Smolarek).
Żółte kartki w Jagiellonii: Dźwigała, Modelski.