Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trasa S61. Odcinek Śniadowo-Podborze. Budowa dróg poza szlakiem głównym i przebudowa odcinka S8 w kierunku do Białegostoku

OPRAC.: wal
Węzeł Podborze. To tu droga ekspresowa S8 krzyżuje się i przebiega pod drogą ekspresową S61. Zapewnia to  relację Warszawa – Białystok – Łomża.
Węzeł Podborze. To tu droga ekspresowa S8 krzyżuje się i przebiega pod drogą ekspresową S61. Zapewnia to relację Warszawa – Białystok – Łomża. GDDKIA/Strona kontaktu/M.Kulesza
Na S8 wykonawca przygotowuje się do prac związanych z układaniem nowej nawierzchni drogi ekspresowej. To zadanie wykonywane jest w ramach budowy drogi S61 Ostrów Mazowiecka Północ (Podborze)-Śniadowo. To fragment trasy Via Baltica udostępniony kierowcom w październiku 2023 roku. Zaawansowanie rzeczowe prac na całym kontrakcie wynosi 93,65 proc. Mają się zakończyć w III kwartale 2024 roku. A za rok na ostatnim odcinku Via Batiki - obwodnicy Łomży.

Zobacz zdjęcia z drugiego miesiąca 2024 roku z budowy S61 i przebudowy S8

W zakresie robót branżowych prowadzone są prace związane z montażem studni chłonnych, zbiorników i piaskowników - informuje w piątek [1.03.2024] Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To w gestii białostockiego oddziału leży nadzór na budową drogi S61 Podborze-Śniadowo wraz z przebudową 3 kilometrowego odcinka S8 w okolicach Ostroi Maz.

S61 niemal gotowa

Droga ekspresowa S61 ma niespełna 220 km, przebiega przez trzy województwa: mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. W 2023 roku roku wydłużono ją o kolejne 49 km. Między innymi w październiku 2023 roku oddano do użytkowania, przed zakończeniem wszystkich robót, przeszło 19-kilometrowy fragment S61 Ostrów Mazowiecka Północ (Podborze) – Śniadowo

Obecnie trwają także prace w budynkach Obwodu Utrzymania Drogi:

  • montaż stolarki okiennej,
  • zbrojenie,
  • szalowanie,
  • betonowanie,
  • wykonywanie elewacji i instalacji elektrycznej oraz teletechnicznej,
  • montaż konstrukcji stalowej dachu i płyt dachowych,
  • prace murarskie,
  • wykonywanie posadzek,
  • obróbki blacharskie i roboty wykończeniowe.

Na S8 Wykonawca przygotowuje się do prac związanych z układaniem nowej nawierzchni drogi ekspresowej. Poza tym do wykonania w ramach zadania zostały drogi boczne, OUD i pozostałe elementy wykończeniowe.

Data zakończenia inwestycji III kwartał bieżącego roku - informuje Rafał Malinowski

Ostatni odcinek S61 w budowie

Obecnie trwają jeszcze prace przy budowie ostatniego w województwie podlaskim i zarazem ostatniego na całej drodze S61 odcinka od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno (12,9 km). To obwodnica Łomży. Wykonawca ma za zadanie udostępnić ją do ruchu – na zasadzie przejezdności jedną nitką mostu na Narwi – w połowie 2024 roku. To pozwoli na ruch samochodów ciężarowych po S61 do granicy z Litwą z ominięciem Łomży.

W połowie 2025 r. obwodnica Łomży na całej długości będzie w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trasa S61. Odcinek Śniadowo-Podborze. Budowa dróg poza szlakiem głównym i przebudowa odcinka S8 w kierunku do Białegostoku - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna