MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XXV Pielgrzymka Leśników do Studzienicznej

OPRAC.: dd
W sobotę odbyła się XXV Pielgrzymka Leśników do Studzienicznej. Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem leśników, gdzie Dyrektorowi RDLP w Białymstoku Tadeuszowi Wilczyńskiemu, meldunek złożył Karol Chodkiewicz, dowódca uroczystości, specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Augustów. Po dokonaniu przeglądu warty przez Dyrektora RDLP w Białymstoku, wciągnięto flagę na maszt i odśpiewano hymn państwowy.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Augustów Adam Sieńko. Następnie głos zabrał dyrektor RDLP w Białymstoku, Tadeusz Wilczyński: "W roku jubileuszu 100-lecia lasów Państwowych spotykamy się po raz 25. pod pomnikiem leśników, poległych i pomordowanych w czasach II wojny światowej. W miejscu, które jest symbolem poświęcenia życia i cierpień pracowników Lasów Państwowych dla najwyższych wartości Boga, Honoru i Ojczyzny. W miejscu, które jednoczy nas leśników we wszystkich obszarach zatrudnienia, jako wspólnotę mającą swoją historię, etos pracy i szacunek dla dokonań poprzedników."

Dyrektor RDLP w Białymstoku podziękował inicjatorowi ustanowienia pomnika Dyrektorowi RDLP w Białymstoku Zbigniewowi Godlewskiemu w latach 1990-2007 oraz ówczesnemu kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej w Studzienicznej, księdzu Zbigniewowi Kopiczce.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem leśników przez przybyłe delegacje - parlamentarzystów, dyrektorów białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych, nadleśnictwa z terenu RDLP w Białymstoku, samorządowców i przybyłych przedstawicieli instytucji współpracujących z RDLP w Białymstoku. Następnie wykonano utwór "Śpij kolego", a po nim poczty sztandarowe oraz uczestnicy udali się pod ołtarz polowy, gdzie odprawiono mszę.

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, biskup ełcki, który w wygłoszonej homilii odniósł się do jubileuszu pielgrzymki i wspomniał wielu cennych inicjatywach jakie podejmują leśnicy. Po Mszy Świętej złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, a następnie odbył się obrzęd dzielenia chlebem. Ostatnim punktem pielgrzymki było wspólne Agape leśników i wszystkich przybyłych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna