MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowany zostanie most nad rzeką Siennicą w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690. Z inwestycji skorzystają mieszkańcy gminy Czyżew

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
W podpisaniu umowy wzięli udział wicemarszałek województwa Marek Malinowski, wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski, dyrektor Podlaskiego Związku Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski, burmistrz Czyżewa Franciszek Kuczewski, a także przedstawiciele wykonawcy firmy Inżynieria Wschód Paweł i Maciej Bujnowscy.
W podpisaniu umowy wzięli udział wicemarszałek województwa Marek Malinowski, wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski, dyrektor Podlaskiego Związku Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski, burmistrz Czyżewa Franciszek Kuczewski, a także przedstawiciele wykonawcy firmy Inżynieria Wschód Paweł i Maciej Bujnowscy. Jakub Wróblewski
W środę 29 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego podpisano umowę na przebudowę mostu przez rzekę Siennica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690. W ramach tej inwestycji zostanie rozebrany stary i wykonany nowy most. Wartość tych robót wyniesie 4,3 mln zł.

W ramach inwestycji zostanie rozebrany stary i wykonany nowy most przez rzekę Siennica. Powstanie też ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Długość remontowanego odcinka to ok. 330 m. W podpisaniu umowy wzięli udział wicemarszałek województwa Marek Malinowski, wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski, dyrektor Podlaskiego Związku Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski, burmistrz Czyżewa Franciszek Kuczewski, a także przedstawiciele wykonawcy firmy Inżynieria Wschód Paweł i Maciej Bujnowscy.

Budowa dróg to jeden z priorytetów poprzedniego i obecnego zarządu województwa podlaskiego. Gdy jestem w terenie bardzo często społeczność województwa podlaskiego takich inwestycji oczekuje. W ślad za tym my to robimy i myślę, że za około pół roku mieszkańcy gminy Czyżew i województwa podlaskiego będą mogli się cieszyć z nowego mostu - przekazał wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Malinowski.

Wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski bardzo się cieszy, że dzięki środkom z budżetu państwa oraz województwa są realizowane kolejne inwestycje.

Te inwestycje na drogach, przebudowa mostów są bardzo ważne. Poprawiają bezpieczeństwo przemieszczania się naszych mieszkańców i osób, które przyjeżdżają do naszego województwa. Oby jak najwięcej i jak najsprawniej dało się przebudowywać, budować, zmieniać nasz region - podkreślił wiceminister Stefan Krajewski.

Burmistrz Czyżewa Franciszek Kuczewski podziękował zarządowi województwa za realizację inwestycji.

Inwestycja połączy nowy nowy wiadukt, który powstał nad trasą kolejową z siecią dróg. Jest bardzo potrzebna, bo ta droga jest bardzo zniszczona. Czekamy na modernizację dalszych odcinków w ciągu tej drogi wojewódzkiej, które również wymagają realizacji - powiedział burmistrz Czyżewa.

To kolejna inwestycja drogowa realizowana przez samorząd województwa w powiecie wysokomazowieckim. W ostatnim czasie podpisano umowę chociażby na modernizację odcinka Wysokie Mazowieckie-Łapy-Białystok, czy budowę obwodnicy Ciechanowca.

Zobacz też:Oficjalne otwarcie obwodnicy Sokół. Kierowcy mogą już korzystać z nowej inwestycji. Zobacz zdjęcia z uroczystego otwarcia

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna