Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W piątek 13.10.2023 otwarto dla kierowców trasę S61 Śniadowo-Podborze (droga Via Baltica). I węzeł, na którym łączy się z S8.

OPRAC.: wal
Dziś otwarcie przedostatniego odcinka trasy Via Baltica w ramach drogi ekspresowej S61
Dziś otwarcie przedostatniego odcinka trasy Via Baltica w ramach drogi ekspresowej S61 GDDKIA/M.Klesza
Prawie 20 kilometrów drogi ekspresowej, dwa węzły, w tym Podborze, gdzie S8 połączy się z S61. Dziś kierowcom udostępniony został przedostatni fragment trasy Via Baltica: odcinek Śniadowo (woj.podlaskie)-Podborze (woj. mazowieckie). Nadal prace będą trwały przy przebudowie 3 kilometrowego odcinka drogi S8 Białystok-Warszawa w rejonie obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej i Podborza.

Na miejsce uroczystego otwarcia trasy wybrano węzeł Komorowo. Obecny był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Rząd dotrzymał słowa: zrealizował już prawie cały szlak Via Baltica. Od dzisiaj woj. mazowieckie i podlaskie oraz wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego są połączone komfortową i bezpieczną drogą ekspresową. W ten sposób kolejne kilometry dochodzą do polskiej sieci dróg szybkiego ruchu. Inwestujemy w każdym regionie kraju i dbamy o zrównoważony rozwój Polski – powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

To tu droga wojewódzka nr 627 krzyżuje się z drogą ekspresową S61 i przebiega nad nią. Droga wojewódzka nr 627 od węzła Komorowo do m. Ostrów Mazowiecka wspólny przebieg z drogą ekspresową S61. Wykonany węzeł zapewni relacje Ostrołęka – Ostrów Mazowiecka – Łomża. Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 627 z drogą ekspresową wykonano w postaci węzła typu WB „trąbka”

W piątek 13.10.2023 otwarto dla kierowców trasę S61 Śniadowo-Podborze (droga Via Baltica). I węzeł, na którym łączy się z S8.
GDDKIA

Węzeł Podborze (Ostrów Mazowiecka Północ)

Drugim węzłem, który zbudowano w ramach kontraktu, to węzeł Podborze (dziś Ostrów Maz. Północ).

To na nim droga ekspresowa S8 krzyżuje się drogą ekspresową i przebiega pod drogą ekspresową S61. Wykonany węzeł zapewnia relacje Warszawa – Białystok – Łomża. Skrzyżowanie drogi ekspresowej S8 z drogą ekspresową S61 zbudowano w postaci węzła typu WA „koniczyna”, z elementami łącznic bezpośrednich.

19,5 km S61

W ramach kontraktu od węzła Podborze (z węzłem) do węzła Śniadowo (bez węzła) wybudowano dwujezdniową drogę ekspresową S61[/b]:

  • o długości 19,463 km
  • szerokość pasa 3,5 m,
  • 2,5-metrowe pasy awaryjne,
  • jezdnie oddzielone 5 m pasem zieleni o nawierzchni podatnej lub sztywnej

Przebudowywano także 3-kilometrowy fragment drogi S8 w ramach obwodnicy Ostrowi Maz. I na tym właśnie odcinku prace potrwają jeszcze ok. dwa miesiące. Mają się zakończyć w pierwszej połowie grudnia.

Ostatni fragment S61

Pod oddaniu odcinka Śniadowo-Podborze do wybudowania w ramach trasy Via Baltica pozostanie już tylko obwodnica Łomży. Tu powstaje estakada nad doliną Narwi. 13 kilometrowy odcinek od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno ma być w części przejezdny jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku. Całość prac zakończy się w 2025 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W piątek 13.10.2023 otwarto dla kierowców trasę S61 Śniadowo-Podborze (droga Via Baltica). I węzeł, na którym łączy się z S8. - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna